Mida teha, et mitte saada petta?

Mida teha, et mitte saada petta?

Serenissimus Õigusbüroo jurist ja partner Kenneth Rivis andis Reporterile kommentaari, kuidas on võimalik oma õigusi kaitsta peturlike ja pahausksete e-poodide eest.

Selleks, et mitte saada e-poest tellides petta tasub järgida just neid all-järgnevaid soovitusi:

  1. Kontrolli enne toote või teenuse tellimist e-poe tausta – mis ettevõttega on tegu, kas see on registreeritud Eestis.
  2. Kontrolli vajadusel, kes on e-poodi omava ettevõtte juhatuse liikmed ja omanikud, seda saab mugavalt teha näiteks www.inforegister.ee. Juhul kui e-poe juhatuse liikmed on seotud mitmete ettevõtetega, nende maine pole laitmatu või on jäetud riigile maksud maksmata, siis tõenäoliselt ilmneb see mõnest avalikust registrist ning peaks olema n-ö häirekellaks. Varasemad probleemid võivad tähendada, et e-poel võib olla ka praegu probleeme kauba tarnimisega.
  3. Juhul kui plaanid soetada e-poest mingit väärtuslikumat kraami, näiteks elektroonikat või mööblit, siis tasub e-poele enne kirjutada, näiteks küsimusega, kas kaup on laos reaalselt olemas ning kui pikk on reaalne tarneaeg. E-poe vastusest võib juba nähtuda palju – kui vastatakse kiiresti ja põhjalikult, siis võib olla tegu usaldusväärse e-poega. Kui vastust aga ei tulegi, siis tõenäoliselt tasub selles e-keskkonnast eemale hoida.
  4. Kui tunned, et juba oled saanud petta, st et e-pood ei vasta sinu kirjadele, pole sulle kaupa õigeaegselt tarninud või on tarninud praakkauba ega soostu seda tagasi võtma, siis aitab eraisikust tarbijat enamasti esialgu Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet. Paraku ei ole tarbijakaitse otsused sundtäidetavad, st et neil puudub juriidiline jõud ning seega võib olla tarbijakaitse mõningatel juhtudel hoopis ajaraisk.
  5. Alati kui tunned, et oled saanud petta ning kahju on sinu hinnangul suur, soovitame pöörduda konsultatsiooniks juristi poole, kellega koos hinnata, et mida ja kuidas edasi teha.

Vaata kogu lugu siit: https://reporter.kanal2.ee/7625889/mugs-ee-votab-klientidelt-raha-ja-kaupa-tellijatele-ei-saada-e-poe-juht-marko-priks-utleb-et-tema-pole-kedagi-petnud

No Comments

Post A Comment